Zwolnienie lekarskie w systemie zmianowym

Pobierz

Nie powoduje również naruszenia zasady 5-dniowego tygodnia pracy.. Źródło: shutterstock.. W związku z tym nie zawsze mamy możliwość skierowania pracowników na okresowe lub kontrolne badania lekarskie w dni, które zgodnie z obowiązującym pracownika harmonogramem są dla niego .Dziś dostałem propozycję od kierownika żeby pójść na zwolnienie lekarskie lub urlop pomimo iż jest praca a, le kierownik nie chce ograniczac godzin pracy dla pracowników na zleceniu czy może mnie w tej sytuacji zmusić do zwolnienia lub urlopu i czy gdy odmowie może mnie zwolnić z pracy?. Od 16 zacznie obowiązywać lżejszy stan zagrożenia epidemicznego.. Sebastian S. Dyrektor Produkcjiproszę o opinię prawną w sprawie rozliczania godzin podczas zwolnienia lekarskiego i opieki nad dzieckiem zdrowym.jestem pielęgniarką pracującą w systemie zmianowym 12-to godzinnym.tak się złożyło, że byłam w tym miesiącu dwa razy na zwolnieniu lekarskim raz na siebie -pobyt w szpitalu a drugi raz na chore dziecko.rozlicza się moje godziny do …Zwolnienie lekarskie a praca zmianowa Pracodawcy niekiedy nie wiedzą, jak rozliczyć czas pracy pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim ani kiedy właściwie powinien wrócić do pracy.. W razie nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola jednemu z rodziców przysługiwał będzie zasiłek opiekuńczy za dni, w których .Sprawdź, co można, a czego nie wolno robić..

zwolnienie lekarskie w systemie zmianowym.

Szwagierka pracuje na stacji benzynowej w systemie zmianowym wg grafiku ustalanego na cały miesiąc.. W poprzedniej pracy sprawa wyglądała tak, że w dni robocze, w których przebywałem na zwolnieniu lekarskim, w grafiku miałem wpisywane po 8 godzin.Początkujący.. Ojciec pracował od 7.00 rano 26 czerwca do 7.00 rano 27 czerwca i od 7.00 rano 29 czerwca do 7.00 rano 30 czerwca.Praca w ruchu ciągłym - nieco inna.. Dzień 31.10 dla szwagierki był dniem wolnym wg rozpiski na grafiku.. Powrót do menu głównego.. Czy pracując na umowę o prace chce w .. Wydłużenie dobowego wymiaru czasu pracy jest związane z przechodzeniem ze zmiany na zmianę.Zatrudniamy pracowników w 3-zmianowym równoważnym systemie czasu pracy z możliwością wydłużenia dobowego wymiaru czasu pracy do 12 godzin.. Czy ma w umowie zapis o równoważnym czasie pracy - nie wiem.. W październiku, listopadzie i na początku grudnia wypracowałem ok.80h nadgodzin (ważna informacja to fakt, iż kadry dostają to jako normalne godziny, ponieważ dopiero miesiąc rozliczeniowy wykazuje nadgodziny).. Nadal przysługują 2 dni wolnego..

Czy zwolnienie lekarskie kończy się o północy?

Pracuję często po 9-12 godzin, natomiast uzyskałam .Pracuję na umowie o pracę w systemie zmianowym- szpital, okres rozliczeniowy 3 miesięczny.. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z rozliczeniem godzin w grafiku ?. W czasie jego trwania również przysługują 2 dni wolnego.Zwolnienie lekarskie od 23.10 do 30.10 włącznie.. data dodania: 28.11.2005 codzienne aktualności na pulpicie - pobierz bezpłatną aplikację.. Kiedy zachorował nam syn nie wiedzieliśmy, czy można wziąć płatne zwolnienie lekarskie, ponieważ pomimo różnych zmian nie była możliwa ciągła opieka nad dzieckiem.. AKTUALNOŚCI BAZA PORAD ARTYKUŁY FORMULARZE I UMOWY KALKULATORY WSKAŹNIKI I STAWKI PRZEPISY PRAWNE INTERPRETACJEJeśli natomiast jedno z rodziców pracuje w systemie zmianowym, zasiłek opiekuńczy przysługuje za dni, w które dziecko w wieku do lat 8 pozostawałoby bez opieki z powodu porodu, choroby lub pobytu drugiego z rodziców w zamkniętym zakładzie opieki zdrowotnej..

Zwolnienie lekarskie 1 stycznia 2022 r. a dzień wolny.

Chciałam dowiedzieć się jak w takim przypadku wygląda rozliczenie przepracowanych godzin podczas zwolnienia lekarskiego.. W przypadku pracy zmianowej, w tym pracy w nocy, pracodawcy mogą mieć wątpliwości, w którym momencie doby pracownik ma powrócić do pracy z L4.. Cechą charakterystyczną tego systemu jest wykonywanie pracy na 3 zmiany po 8 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu i praca w 7. dniu tygodnia na 2 zmiany z przedłużeniem czasu pracy w tym dniu do 12 godzin.. krwiodawca 11 maja 2022 at 14:11 - Odpowiedz.. Dojazd do pracy trwa godzinę.. Nasze 6 - letnie dziecko było chore w dniach 12-15 kwietnia 2010 r. i na taki okres lekarz wypisał mi zwolnienie lekarskie.Szukaj w dokumencie.. 3 K.p., wymiar czasu pracy pracownika w okresie rozliczeniowym ustalony zgodnie z art. 129 par.. Jeśli przebywasz na zwolnieniu lekarskim, pamiętaj, że pracodawca i ZUS ma prawo do sprawdzenia wykorzystania zwolnienia lekarskiego.. Pracodawca twierdzi, że niezależnie od tego (ponieważ z powodu jejPani Nowak pracuje w stałych godzinach od 7.00 do 15.00, a jej mąż w systemie zmianowym 24/48 godzin..

Równoważny czas pracy a zwolnienie lekarskie.

Podczas wystawiania zaświadczenia musimy podać lekarzowi adres, pod którym faktycznie będziemy przebywać.. Zgodnie z art. 130 par.. O tym jakie są zasady korzystania z L4 przy pracy zmianowej, opowiada ekspert Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Joanna Stępniak.Jak powinno być płacone wynagrodzenie za czas choroby pracownikowi zatrudnionemu w systemie pracy zmianowej (wg miesięcznych grafików) będącemu na zwolnieniu lekarskim w dniach grafikowo wolnych od pracy (dni wolne od pracy wynikają z dopasowania nominału czasu pracy pracowników jednozmianowych do pracowników zmianowych)?Temat: Zwolnienie lekarskie, a praca zmianowa Jeżeli w harmonogramie miał zaplanowane 5 dni pracy to wszystko jest poprawnie - jeden dzień choroby przypada na dzień harmonogramowo wolny, więc nie pomniejsza czasu pracy w okresie rozliczeniowym.. Witam serdecznie!. Musi wypłacić kobiecie wynagrodzenie wraz ze 100-proc. dodatkiem z tytułu przekroczenia przeciętnej tygodniowej normy czasu pracy.System pracy czterobrygadowy a zwolnienie lekarskie.. Witam, jestem zatrudniona na umowę o pracę w systemie równoważnego czasu pracy.. W związku z opieką nad chorym synem w wieku 7 lat przedłożyła ona zwolnienie lekarskie na okres od 27 do 30 czerwca.. Wprowadzenie takiego systemu równoważnego czasu pracy uzasadnia np. praca, polegająca na dozorze urządzeń lub związana z .Rodzice pracują w systemie pracy zmianowej - matka na dwie zmiany w godz. 6.00-14.00 oraz 14-22, a ojciec na trzy zmiany w godz. 6.00-14.00, 14.00-22.00 oraz 22.00-6.00.. W przypadku gdy pracownik był chory w święto przypadające w sobotę i wróci do pracy w miesiącu, w którym przypada to święto, to nadal będzie należał mu się dodatkowy dzień wolny.Nadal przysługuje, mimo że od 16 ma być zmieniony stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.. Pod wskazany adres mogą udać się kontrolerzy.Różnice w przypadku zatrudnienia pracownika w systemie zmianowym Pracodawca wprowadzając pracę zmianową obowiązany jest także do zapewnienia pracownikom: w każdej dobie co najmniej 11-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku, w każdym tygodniu co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku.Pracownica przebywała na zwolnieniu lekarskim od 30.12.2021 r. do 10.01.2022 r. Jako dzień wolny z tytułu święta przypadającego 1.01.2022 r. pracodawca wyznaczył 7.01.2022 r. Z dnia wolnego zaplanowanego wcześniej przez pracodawcę pracownica niestety nie będzie mogła skorzystać, z uwagi na zwolnienie lekarskie w tym czasie.zwolnienie lekarskie na dziecko a praca w systemie zmianowym, Rodzina i dziecko bez ogłoszeń - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot.. Posty: 2.. 1 K.p., ulega w tym okresie obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy, przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności, zgodnie z .Witam, pracuję w zrównoważonym systemie zmianowym, w dniach 08.09 - 18.09 przebywałem na zwolnieniu lekarskim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt