Berlin i jego zabytki - prezentacja

Pobierz

Dzisiaj podzielę się z Wami pracą dwójki moich uczniów ze Szkoły Językowej Paroli.. .Zabytki w Berlinie - prezentacje uczniów 31 stycznia 2011 Odsłon: 20 455 5 komentarzy.. Początkowo mieścił się tu parlament II Rzeszy Niemieckiej, później () Republiki Weimarskiej.. Liczba mnoga jest tutaj celowo użyta, gdyż według niektórych szacunków w stolicy Niemiec spotkamy w okresie przedświątecznym nawet kilkadziesiąt takich miejsc.Nie wiem, czy komukolwiek udało się odwiedzić w danym roku wszystkie, my postanowiliśmy zajrzeć na pięć z nich.Historia Berlina.. Kanclerza Jana Zamoyskiego, Dąbrowa Górnicza, Polska.. Każda grupa otrzymuje mapę Berlina oraz tablety.Zabytki Berlina.. 29, 2011 59,939 views Prezentację wykonała Natalka (lat 14), uczennica Szkoły Języków Obcych "Paroli" Read more Łukasz Tyczkowski Follow Self employed .Zabytki w Berlinie - prezentacje uczniów.. Berlin przecinają rzeki Hawela (Havel) i Sprewa (Spree), połączone dziesiątkami kanałów.Dziękuje za Uwagę !. Leży na północnym wschodzie…Stolic Niemiec jest Berlin (przed poBczeniem z NRD Bonn, obecnie nosz ce tytuB .. Najstarsze wzmianki historyczne o Poczdamie pochodzą z ostatniej dekady X wieku, kiedy to wzmiankowane było w dokumentach jako osada nosząca nazwę Podstupim.W Berlinie można znaleźć wiele ciekawych muzeów i galerii poświęconych fotografii i sztuce nowoczesnej..

Niemcy - prezentacja ahuniewicz.

Wyspa Muzeów (Museumsinsel) - słynny kompleks kulturalny z listy UNESCO.. Poznaj nieznane Tobie fakty i dowiedz się z czego słynie to niemieckie miasto.. Współcześnie jest nie tylko siedzibą parlamentu, ale i Zgromadzenia Narodowego, które co 5 lat wybiera prezydenta.. Niemiecka stolica jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie.. Niemcy - mieszkanie i jedzenie V Liceum Ogólnokształcące im.. Faza ćwiczeniowa: Uczniowie zostają podzieleni na grupy 3 - 4 osobowe.. Rychu 2010-04-22 12:26:58 Kto nie był w Berlinie to powinien tam się przjechać, głownie ze względu na to że z Warszawy pociągiem to tylko 5 godzin, z Ponania ok 3 godzin a ze Szczecina to .Berlin - stolica, największe miasto Niemiec i zarazem kraj związkowy.Zajmuje powierzchnię ok. 892 km² i zamieszkuje go około 3,7 mln osób.Jest największym miastem w Unii Europejskiej pod względem liczby mieszkańców.. Berlin jest podzielony na dwanaście okręgów administracyjnych (Bezirk).Przez przestrzeń miejską przepływają m.in. rzeki Sprewa i Hawela, a ponadto znajduje się .Prezentacja nowego materiału: Uczniowie oglądają prezentację multimedialną na temat Berlina i jego zabytków.. Mur berliński (Berliner Mauer)Berlin jest stolicą i największym miastem Niemiec zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności..

Berlin i jego zabytki Tekst i grafika na podstawiewww.wikipedia.org 2.

Wypożyczenie roweru to świetny sposób na zwiedzanie nietypowych zabytków Berlina, ponieważ, o czym już wspominałem, miasto jest bardzo duże.Spacer po Berlinie bez zwiedzania Reichstagu zajmuje mi cały dzień.. W rzeczywistości pierwsi Germanie pojawili się tutaj w XII - XII w. p.n.e. Znacznie bardziej współczesne wydarzenia związane z Berlinem należy datować na 1237 rok.Mur Berliński - zabytki historyczne.. Jego mieszkańców czyni z niego drugie po Londynie pod względem liczby ludności miasto Unii Europejskiej.. Kościół Mariacki oraz fontanna Neptuna.Zoo w Berlinie, Centrum handlowe Bikini Berlin, Zoo Palast, Wittenbergplatz.. Berlin, stolica Niemiec, jest także ważnym ośrodkiem polityki, kultury, mediów i nauki.. Znany ze swojego kulturalnego charakteru Berlin jest siedzibą .1.. Ogromna promenada stała się znana jako symbol konsumpcji i jest podzielona na kilka zauważalnych stref.Wielu mieszkańców Berlina ma własne rowery, jako wygodne i tanie środki transportu, w porównaniu z nieco drogim transportem publicznym (bilety normalne do stref A + B kosztują 2,8 euro).. Uczniowie przepisują nazwy zabytków w języku niemieckim i polskim..

... Berlin i jego zabytki - prezentacja from Łukasz Tyczkowski ...Berlin: atrakcje, zabytki, ciekawe miejsca.

Niemcy - obyczaje i wypoczynek V Liceum Ogólnokształcące im.. Możesz korzystać z różnorodnych motywów, setek czcionek, funkcji dodawania filmów, animacji i nie tylko.. Tak jak wspominałem, nie jestem fanem takich miejsc, jednak warto rzucić okiem, jeśli ktoś lubi historię, sztukę czy architekturę.Poczdam to zabytkowe miasto we wschodnich Niemczech położone nad rzeką Hawelą, około 30 km w kierunku południowo-zachodnim od Berlina.Wchodzi ono w skład obszaru metropolitalnego zwanego Berlin-Brandenburg.. Trasę można podzielić sobie na mniejsze etapy i połączyć ze zwiedzaniem muzeów bądż skorzystać z metra.. Berlin to zarówno stolica Niemiec, jak i ich największe miasto.. Po jego [mierci (876 r.) paDstwo rozpadBo siˇ na kilka luzno zwi zanych ze sob ksiˇstw.. Katedra berlińska oraz Humboldt Forum (odbudowany zamek w Berlinie) Alexanderplatz i wieża telewizyjna.. Wygodną metodą zwiedzania Berlina jest rejs statkiem.. Natalka i Oskar są uczestnikami kursu języka niemieckiego przez Skype i ich ostatnim zadaniem domowym było przygotowanie prezentacji na temat zabytków Berlina.. W 1307 miasta zbudowały wspólny ratusz.. Kurfürstendamm, bulwar stworzony pod koniec XIX wieku, jest jedną z najpopularniejszych atrakcji i zabytków Berlina..

To stolica pełna paradoksów, zaskakująca, nowoczesna, znana z otwartości i tolerancji.Berlin i jego zabytki - prezentacja Łukasz Tyczkowski.

Do tego celu wykorzystane zostały materiały z .Berlin, przez wiele lat podzielony murem, jest obecnie jedną z najciekawszych metropolii Europy.. W latach 1949 - 1990 stolicą było leżące w zachodniej części kraju Bonn.Berlin położony na prawym brzegu rzeki powstał w 1244 roku, W 1237 roku powstało zaś położone na prawym brzegu Kono.. Przede wszystkim jest nowoczesny, tętniący życiem nocnym i kulturalnym, a ślady przeszłości widoczne są choćby w architekturze miasta.. Prezentacja o Berlinie Krystian Kołodziej 2a Sport w Berlinie.. Piłka nożna - Hertha BSC, 1.. Dzisiaj podzielę się z Wami pracą dwójki moich uczniów ze Szkoły Językowej Paroli.. Oto ciekawostki, fakty i mało znane informacje o Berlinie.wybrać się do Berlina na jarmarki bożonarodzeniowe.. Pozytywnie.. Jednym z ciekawszych tego typu miejsc jest Muzeum Fotografii (Museum für Fotografie) oraz stanowiąca jego część Fundacja Helmuta Newtona (Helmut Newton Stiftung).001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 012 013 014 015 016 017 018 019 020 021 022 023 024 025Fakt, Berlin potrafi zaskoczyć.. Historia Berlina rozpoczyna się w epoce kultury brązu, aczkolwiek wtedy to tutejszy obszar zamieszkiwały rożne plemiona.. Berlin nie zawsze był stolicą Niemiec..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt