Jak zachęcić do przeczytania książki oto jest kasia

Pobierz

Nie będę Ci już więcej o niej pisać jak sama ją przeczytasz zobaczysz jak Ci się spodoba.. Próba stworzenia listy najważniejszych książek zawsze jest niedoskonała.. a) Marysia b) Jola c) Antolka 3) Kim jest tata Antolki?. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Powieść dla dzieci 7-9-letnich, która weszła na stałe do kanonu lektur szkolnych.. 66 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. sprawdź jak dobrze znasz książkę ,, oto jest Kasia''!. Są to młodzi ludzie rozdzieleni sporem między swymi rodzicami.. 6) 6.Jaką niespodziankę przywiozła mama Kasi?Książka opowiadająca o wszystkich aspektach miłości - zauroczeniu, zakochaniu, namiętności, o małżeństwie z rozsądku, o tęsknocie i oczekiwaniu, o dojrzałym i spokojnym uczuciu, które w końcu doświadcza spełnienia.. Ale warto próbować.. 1) Autorem powieści pt. "Oto jest Kasia" jest: a) Jan Brzechwa b) Mira Jaworczakowa c) Maria Kownacka 2) Jak ma na imię nowa uczennica w klasie Kasi?. "Oto jest Kasia" to lektura sugerowana dla klasy 3.. Krótki rachunek pamięciowy jako wprowadzenie do pracy z kartą (tabliczka mnożenia, dzielenie).Oto jest KasiaMira Jaworczakowa.. Zgłoś nadużycie.. Strona główna; Lektury dla szkoły podstawowej; Kontakt; Search for: Dobra lektura; Więcej niż lektura.. Rodzina wyrazów - Uzupełnianka wyrazowa.. Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?.

5) 5.Kto jest autorką książki pt. "Oto jest Kasia'?

Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Przeredaguj zdania // odp.. Z gramatyką za pan brat - Odmiana czasownika.Piszę ten list aby zachęcać Cię (do tej głupiej) książki.Wpier*alaj masło to urośniesz Kochana .. ''Postanowiłam napisać do Ciebie list, aby zachęcić Cię do przeczytania książki C. Collodiego pt. "Pinokio".. Treścią jej są przeżycia 8-letniej dziewczynki, która pewnego dnia - w związku z narodzinami siostrzyczki - traci swoje miejsce najmłodszego dziecka w rodzinie.. Wtedy zostaje okradziony.Nie tylko zachęca się do czytania książki, Można to również zaszczepić dzięki różnym i licznym grom edukacyjnym, które są na rynku.. Czekamy na Wasze opinie!Okładka miękka Rok wydania 1999 Przedział wiekowy dla dzieci z klas IV-VI (10-12 lat), dla dzieci z klas I-III (6-9 lat) Tytuł OTO JEST KASIA (Twoje imię) to co tu napiszę to tylko przykład Ewelina Ja też to miałam 2 lata temu, przepisałam dla Ciebie z mojego zeszytu, w którym to napisałam, dostałam 5+, bo 6 pani nie stawiała.sprawdź jak dobrze znasz książkę ,, oto jest Kasia''!. Każdy, kto ma młodsze rodzeństwo zrozumie :) Kiedy siostra zaczyna chorować, główna bohaterka zdaje sobie sprawę z tego, jak ją kocha.Oto jest Kasia - blog książkowy..

Postaraj Się zachęcić innych do przeczytania tej książki min 5 zdań!

Oto nasza lista.. Tę lekturę niedawno omawialiśmy.. W Kasi narasta uczucie krzywdy, bunt i złość.Egzemplarze lektury pt. "Oto jest Kasia" M. Jaworczakowej, karty pracy z zadaniami, rozsypanka zdaniowa w II poziomach, krzyżówki z hasłem, bloki rysunkowe, węgiel rysunkowy, żetony.. Malutka Agnieszka wymaga ciągłej troski i opieki, więc Kasia przestaje być w centrum zainteresowania.Niby jest to bardzo gruba książka i to odpycha, ale jak się zacznie ją czytać to aż nie chce się jej zamknąć.. Jest to ciekawa i zaskakująca książka opowiadająca o chłopcu, który miał na imię Adam.. Zgadywanki Zdrapki Litery Przetrwania Opowiadania Losowy quiz.Opisz wybraną przez siebie książkę i zachęć innych do jej przeczytania.. Najbardziej podobał mi się rozdział, w którym Pinokio dostaje od Ogniojada Pięć złotych monet, ale zamiast zanieść je ojcu, idzie z Lisem i Kotem na Pole Cudów.. Oto jest Kasia porusza zawsze aktualną, działającą na emocje tematyką, pamiętam, że kiedy przeczytałam tą lekturę po raz pierwszy, podobała mi się, ale też długo nie mogłam o niej zapomnieć.Recenzje 1.. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i domownikami, przestaje się uczyć.. I dopiero ciężka choroba siostrzyczki, do której Kasia sama się przyczyniła, pozwala jej zrozumieć, jak bardzo kocha małą, i wrócić do dawnego stylu .Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym zachęcić Cię do przeczytania książki pt. "Romeo i Julia" Wiliama Szekspira..

Autorką książki jest Mira Jaworczakowa.

"Oto jest Kasia" to jedna z najlepszych książek pisarki Miry Jaworczakowej.. 2) 2.Kto zdecydował się pomagać Kasi w lekcjach?. DziękiNapisz tekst reklamujący lekture pt. ' oto jest Kasia.. Podobała mi się, bo zamieszczone w niej przygody były ciekawe, książka pokazuje wzajemne relacje z młodszym rodzeństwem.. Niesamowita historia, którą czytałam kiedy byłam dużo młodsza.. Skomentuj.. 2 tygodnie temu; czas czytania: 2 minuty; Dobra lektura; Książki dla dzieci.. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.. Ma ona starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają.. Istnieją gry, które pozwalają nieletnim rozwijać język lub kreatywność, jak w przypadku książek.Ponadczasowa książka dla dzieci, mądra, sympatyczna, ciekawa, wiele dająca do myślenia.. - Gdyby tatuś był w domu, toby się ze mną bawił - powiedziała stanowczo Kasia.. a) policjantem b) strażakiem c) żołnierzem 4) W co najczęściej w czasie przerw w szkole bawi się Kasia z koleżankami?Książka ''Oto jest Kasia'' podobała mi się, ale mnie nie zachwyciła.. Czy ten grzyb jest jadalny?. ciekawą książka jest ''o to jest kasia'' warto ją przeczytać ponieważ .. w tej ksiązce występują.. gdy ja przeczytałam tą książke to moje odczucia były.Napisz list do kolegi(koleżanki), w którym zachęcisz go do przeczytania książki ,,Oto jest Kasia,,lektura klasy 3 Potrzebuję to na dzisiaj..

Zachęcam Cię do przeczytania tej książki, na pewno Ci się spodoba - zresztą tak jak mi.

Jest to chyba jedna z jego najlepszych i jednocześnie najbardziej znanych powieści.Jak dobrze znasz lekturę "Oto jest Kasia"?. Powieść dla dzieci 7-9-letnich, zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.. Czy mógłbyś dołączyć do .Oto jest Kasia - Test.. Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadków - której rodzi się siostrzyczka.. MrsSarach 5 lat temu.. Pokazuje, dziewczynkę, która stroi fochy i jest zazdrosna o młodszą siostrę i czas, który poświęcają jej rodzice.. Książka była niezmiernie ciekawa: o lotniku, i to jak odważnym!. - Ale tatuś jest z mamą w kinie - przypomniał Jurek i znów wsadził nos w książkę.. Udostępnij.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Niezwykle wzruszająca i prawdziwa z całą pewnością jest książką, którą warto przeczytać.Ćwiczenia: OTO JEST KASIA.. Szukaj.. 3 tygodnie temu; czas czytania: 2 minuty; Dobra lektura; Wartościowe książki dla dzieci.Kasi - dotychczas wzorowej uczennicy i ulubienicy rodziców oraz dziadków - rodzi się siostrzyczka.. 4) 4.Jakie zwierzątka przyniosła pani do klasy?. 1) 1.Jak na imię miała dziewczynka, która przybyła do klasy Kasi?. Tok zajęć Powitanie dzieci i sprawdzenie pracy domowej.. Książka, którą wybrałem i którą chciałbym polecić wszystkim ty, którzy jeszcze jej nie znają, jest "Władca Pierścieni" napisana przez Johna Ronalda Reuela Tolkiena.. Zadanie jest zamknięte.. - Gdyby rodzice byli… - Odczep się!Oto jest Kasia to historia ośmioletniej dziewczynki o imieniu Kasia.. Książka opowiada o losach Romea i Julii oraz ich miłości.. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt prowadzący do samozniszczenia: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i z domownikami, przestaje .Myślę, że coś w tym jest, bo od chyba 1/3 książki Kasia jest pokazywana coraz bardziej ze współczuciem - owszem, jej zachowanie jest napiętnowane, ale narracja pokazuje przy tym czytelnikowi, jak dziewczynka jest bezradna i osamotniona z tym wszystkim, "zmuszając" czytelnika do życzenia jej jak najlepiej.niezadowolony, że Kasia przeszkadza mu czytać.. Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadka - której rodzi się siostrzyczka.oto jest kasia - Odkryj karty..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt