Streszczenie mitologii bogowie olimpijscy

Pobierz

Kronos, nauczony własnym doświadczeniem (sam zdobył władzę obalając swojego ojca- Uranosa), połykał wszystkie urodzone przez Reę dzieci: Posejdona, Hadesa, Herę, Hestię i Demeter.. została pokazana wizja początku świata postrzegana przez starożytnych greków.Mitologia grecka to zbiór mitów, czyli opowieści o bogach, świecie, przyrodzie i ludziach.Przydatność 55% Streszczenia mitów.. Zeus podzielił się władzą z dwoma braćmi Posejdonem i hadesem.. Hera - żona Zeusa, dumna bogini nieba.. Atena - bogini mądrości, sztuki i strategii wojennej.. Kronos, nauczony własnym doświadczeniem (sam zdobył władzę obalając swojego ojca- Uranosa), połykał wszystkie urodzone przez Reę dzieci: Posejdona, Hadesa, Herę, Hestię i Demeter.. Filmy.. Niezadowolony ze szkaradnego i okrutnego potomstwa ojciec strącił je w czeluście Tartaru.Hera - w mitologii Greków najstarsza córka Kronosa i Rei, żona i siostra Zeusa, królowa Olimpu, bogini niebios, płodności i macierzyństwa, patronka kobiet, opiekunka małżeństwa i rodziny.. Pili boski nektar i jedli ambrozję, która dawała im nieśmiertelność.. Bóg wędrowców i podróżujących.. Urodził się w górach Kyllene w Arkadii, gdzie były główne ośrodki jego kultu.Główni Bogowie olimpijscy Zeus - najważniejszy bóg starożytnej Grecji, bóg niebios i piorunów.. Zbierała rośliny i plotła wieńce.. Przed nimi starano się bronić wszelkimi magicznymi środkami: przebraniem, tańcami, hałaśliwą muzyką..

Bogowie olimpijscy.

Demeter - bogini urodzaju.. Narodziny świata: Z wielkiego Chaosu wyłoniły się dwa bóstwa: Uranos - Niebo i Gaja - Ziemia.. Hera - pani niebios, bogini małżeństwa, wdów i kobiet Posejdon - bóg mórz i oceanów.. Uosabia cnoty małżeńskie - w tym wierność - i w związku z tym walczy z wszelkimi przejawami zdrady; niestety sama cierpiała z powodu niewierności małżonka.DOKŁADNE streszczenie książki: Percy Jackson i bogowie olimpijscy; złodziej piorunaPoniższe streszczenie obejmuje mit o stworzeniu świata oraz mit o Prometeuszu.. Najbardziej urzekł ją kwiat zwany narcyzem.. Ostatnim dzieckiem, które miało zostać połknięte był Zeus.Bogowie łączą się w bliższe i bardziej zażyłe kółka towarzyskie, a na większe uroczystości i narady schodzą się do przestronnego zamku Dzeusa.. Młodszym rodzeństwem tytanów byli cyklopi i hekatonchejrowie (sturęcy).1.. Kronos atakuje Uranosa stalowym sierpem.. Ares - bóg wojny.. Apollo - syn Zeusa, bóg poezji, pieśni, sztuki, patron wróżbitów.. W najdawniejszej religii było pełno demonów, mocy nieczystych, szkodliwych dla człowieka w codziennym życiu.. Z ich związku narodzili się tytani, cyklopi i sturęcy hekatonchejrowie.. "Mitologia Grecka - Mit o powstaniu świata" - STRESZCZENIE.. Atena (Minerwa) - wojownicza bogini mądrości, córka Zeusa..

Hermes - w mitologii greckiej Hermes to jeden z 12 bogów olimpijskich.

Skład owej dwunastki nie zawsze był jednak jednakowy.Grafika.. Wspólny spisek gai i Kronosa.. Początek - Chaos, wyłaniają się: Uranos (Niebo) i Gaja (Ziemia).. Syn Zeusa i Tytanki Mai, patron wędrowców, złodziei, handlu i kupców, a od pewnego czasu również polskich celników.. Sprawowali wszelką władzę nad ludźmi i decydowali o ich.. Było ich dwunastu.. Wśród tytanów najstarszy jest Okeanos, bóg rzeki opływającej całą Ziemię dookoła.. Patrząc na niego przypomniała jej się smutna historia myśliwego imieniem Narcyz.. Na pierwsze, bardziej poufne, proszeni są tylko Olimpijczycy, najwyższa arystokracja bogów.Bogowie olimpijscy - bogowie zamieszkujący górę Olimp w mitologii greckiej.. Z krwi Uranosa powstają trzy.. Demeter i Kora Kora, córka Demeter zabawiała się wraz z nimfami.. Z ich związku wychodzi ród tytanów.. Artemida - siostra Apollina, bogini lasów, gór, łowów i przyrody.Plik mitologia bogowie olimpijscy streszczenie.pdf na koncie użytkownika frazkhan1126 • Data dodania: 26 mar 2016Bogowie olimpijscy Bogowie olimpijscy; Zeus; Hera; Demeter; Hestia; Atena; Afrodyta; Apollo; Artemida; Posejdon; Hefajstos; Ares; Hermes; Posąg Zeusa OlimpijskiegoDOKŁADNE streszczenie książki: Percy Jackson i bogowie olimpijscy; złodziej piorunaBogowie olimpijscy wywodzili się od pary tytanów: Kronosa i Rei..

Bogowie olimpijscy: Dzeus (Zeus) - najwyższe bóstwo greckie, władca Olimpu.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt