Godziny po hiszpańsku zadania

Pobierz

CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.Zadanie 1 Odczytaj i zapisz godziny z zegarów (zwróć uwagę na kolor strzałek - godziny i minuty).. - Jest kwadrans po trzeciej.. Na początek lista przywitań i pożegnań w języku hiszpańskim.godziny pracy po hiszpańsku słownik polsko - hiszpański.. możemy powiedzieć cuarto (kwadrans).. Wpisz w niebieskie okienka słowo po hiszpańsku, które odpowiada słowu po polsku (np. dwa) Wydrukuj to zadanie.. godziny pracy czas przeznaczony na zatrudnienie lub działania związane z pracą, zwykle określane jako liczba godzin dziennie lub tygodniowo; tłumaczenia godziny pracy Dodaj .. W związku z tym, aby powiedzieć, że Jest wpół do dwunastej, powiemy dosłownie Jest jedenasta i pół:Podawanie godziny po hiszpańsku zasadniczo jest bardzo łatwe, a w praktyce bywa z tym różnie.. Pół godziny, z kolei, to media(media hora): 3.30 Son las tres y media.. dimasspr22 .Język Hiszpański - Quizy, Czas Dzieci.. Sprzyja to okazji do używania powitań, pożegnań w języku hiszpańskim.. Jako, że stronę prowadzę sama (tu przeczytasz o mnie więcej), brakuje tu jeszcze parę zagadnień tematycznych.Napisz która to godzina po hiszpańsku - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. (Jaką godzinę przedstawia zegar ?). W Hiszpanii do określania godzin najczęściej stosujemy liczebniki z przediału od 1 do 12..

Home.Godziny po hiszpańsku.

- Masz godzinę?. hiszpański ćwiczenia gramatyczne .hiszpański języki obce hiszpański godziny godziny po hiszpansku que hora es hiszpańskiĆwiczenia z hiszpańskiego online.. - Która godzina?. - Która jest godzina?. Pieśń kubańska z komentarzem.. W tym dziale, będę zamieszczać ćwiczenia gramatyczne i leksykalne na różnych poziomach zaawansowania.. Zadanie 2 Narysuj wskazówki na zegarach.. Interaktywne ćwiczenia gramatyczno-leksykalne.Przywitania i pożegnania po hiszpańsku .. Zadaniem drugiej osoby jest ułożenie wskazówek na tarczy zegara w taki sposób, by pokazał tę samą godzinę.. (Jaką godzinę wskazuje ta słodka panda?. Czy wiesz o tym, że w Madrycie średnio 200 dni w roku jest słonecznych?. Dlatego najczęściej na 16:00 mówimy czwarta, na 22:00 dziesiąta, itd.Godziny - Las Horas - Fiesta Siesta - Księgarnia | Blog | Wydawnictwo.Pełne godziny na zegarze - Godziny - NA Zoom - Godziny na zegarze - prawda czy fałsz - Show da Proteção - Godziny - =na - NA Open the Box Społeczność Godziny na zegarzemedianoche.. Tematy : pytania o godzinę + odpowiedzi, określanie minut, południe i północ (prawidłowe użycie), przyimek de i por , pory dnia (przedział czasowy), pytania i odpowiedzi o godzinę wykonywania danej czynności, od …TEST POZIOMUJĄCY ESPAÑOL PRUEBA DE NIVEL A1 - A2 - B1 - B2 ..

podawanie godziny po hiszpańsku ¿Qué hora es?

Sprawdzian - sport Angielski - Sprawdzian - halloween Nauka czytania godzin z zegara Zadanie logiczne - Dni tygodnia Hiszpański - Sprawdzian z czasowników Hiszpański - Sprawdzian z .Hiszpańskie słówka: czas.. Na zajęciach językowych ciekawsza może być wersja z losowaniem czasowników.Naucz się pytać o godzinę i podać czas po hiszpańsku.. W języku hiszpańskim możliwe jest również określenie czasu poprzez podanie godziny, po niej minut, a następnie, jeśli jest to niezbędne, wyrażenia "de la mañana" lub "de la tarde", np.: 11:32 de la mañana.. W języku hiszpańskim, inaczej jak w języku polskim mówimy, że jest pół po którejś godzinie, nie wpół do.. A czy Ty potrafisz o nią zapytać?Zamiast mówić 15 minutos ( 15min. ). Kwadrans po hiszpańsku brzmicuarto(nie myl z cuatro, cztery): 3.15 Son las tres y cuarto.. Zobacz LICZBY1-100: czasy: wyjaśnienia, stosowanie, przykłady z tłumaczeniami, ćwiczenia online.Cyfry po hiszpańsku.. Zeszyt zawiera wiele przykładów wraz z tłumaczeniem na język polski.. 2:30 Son las dos y media.Wpisz w niebieskie okienka słowo po hiszpańsku, które odpowiada słowu po polsku (np. dwadzieścia trzy) Wydrukuj to zadanie.. północ.. Zupa_PL.. - Którą masz godzinę?.

Zadanie 3 Oblicz godziny i zapisz odpowiedź.

Mama Czarka umówiła się do fryzjera na godzinę 16:00.. Była 10 minut przed umówioną godziną.Nauka języka hiszpańskiego dla początkujących - nauka KTÓRA JEST GODZINA?Chcesz się nauczyć więcej?. Jest jedenasta i kwadrans).. hiszpański (A1) czasowniki ruchu .. Kiedy wskazówka zegara znajduje się bliżej następnej godziny, użyjemy słowamenos(tzn. minus): 3.40 Son las cuatro menos veinte.W języku hiszpańskim, kiedy chcemy zapytać o godzinę, możemy zrobić to w następujący sposób: 1) nieformalny - ¿Qué hora es?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Zapraszam do pierwszej lekcji kursu.. - Którą ma Pan/Pani godzinę?Son las diez y media Jest dziesiąta trzydzieści Son las dos menos cuarto Jest 1:45 Son las once menos diez Jest dziesiąta pięćdziesiąt es la una de la noche jest pierwsza w nocy Son las seis de la mañana Jest szósta rano Son las cinco de la tarde jest piąta po południu Es medianoche Jest północ Es mediodía jest południePołącz w pary - zegary - times T3 - Preterito perfecto - odmiana - daily routines - zegar _ 5 po - Zegar - Zegar - prawda czy fałsz.. Mnóstwo ciekawych materiałów oraz ćwiczeń dla samouków..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt