Pisownia ó ćwiczenia interaktywne

Pobierz

Kup pełen dostęp.. W poniższych wyrazach wybierz brakującą literę oraz uzasadnij pisownię.Zadania, które można wykorzystać do sprawdzenia wiedzy lub ćwiczeń (10) Multibook Ćwiczenie interaktywne - Pisownia wyrazów z "ó", "u", "rz", "ż", "ch", "h"i systematycznych ćwiczeń ortograficznych, ortograficzno- gramatycznych i słownikowych.. Włącz tryb tekstowy dla czytników Wskazówki korzystania z ćwiczeń interaktywnych przy pomocy czytników ekranowychDyktanda online przygotowane dla uczniów z klas 4 - 6.. Pisownia u i ó Test.. Klasa 4, "W świat dwóch liter przybywamy, filmy przy tym odkrywamy".. chór, córka, czółno, góra, jaskółka, Józef, kłótnia, król, krótki, mózg, ogół, ogórek, płótno, póki, póty, późno, próba, prócz, próżny, .Ćwiczenia ortograficzne - pisownia wyrazów z "ó" i "u" Ćw.. Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, ale zamieszczone załączniki można .Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda.. Pisownia wyrazów z ó i ua) Gra dydaktyczna w związku z pisaniem wyrazów z ,,ó'' wymiennym.. Wyświetlamy zadanie na tablicy.. Sprawdź, jak wiele korzystają uczniowie rozwiązując nasze interaktywne quizy i gry z czterech edukacji wczesnoszkolnych.. utrwalające.. Powtórz.. 1 Wstaw właściwą literę, uzasadnij swój wybór.. połącz w pary dwa wyrazy.. Zarejestruj się.. Wyrazy z ó wymiennym na o Znajdź parę..

pisownia z ó wymiennym na o, e, a Połącz w pary.

Wybierz interesujący Cię temat i graj.. Ćwiczenia utrwalające pisownię, zagadki i wierszyki dla dzieciĆwiczenie 1.. Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat.Najważniejsze zasady ortograficzne Zasady pisowni wyrazów z ó Literę ó piszemy zawsze wtedy, kiedy w innych formach lub wyrazach pokrewnych wymienia się na o, e lub a: próg - progipióro - pierzepowrócić - powracać Ó piszemy w następujących zakończeniach wyrazów: -ówka - klasówka, prasówka, tenisówka-ówna - Kubicówna, Czubówna, Nowakówna-ów - Kraków, Żwaków, psów .Program obejmuje całość zagadnień związanych z pisownią ó/u, rz/ż, ch/h.. Zasady pisowni "ó" - przypomnienie 1.. Dzięki naszym daktandom możesz sprawdzić swoje umiejętności praktycznego stosowania zasad pisowni.. Wyrazy do wpisania: przepiórka, chórzysta, próchno, jaskółka, włócznia, wiewiórka, włócz ęga, szczegół, gżeg żółka, pró żniak, spó źniony, kłótliwy c nĆwiczenia z ó i u.. Program zawiera bogatą pomoc.. 3.Ćwiczenia wykorzystuję najczęściej w I kl. gimnazjum po omówieniu odpowiednich zagadnień z gramatyki.. Przykłady zas.wka ( wpisuję "u" gdyż to wyjątek), mi.d (wpisuję "ó" ponieważ wymienia się na "o") itd.• Ćwiczenie interaktywne - dokończenie podpisów pod fotografiami • Ćwiczenie interaktywne - wykreślenie wyrazów w diagramie • Ćwiczenie interaktywne - dokończenie pytańZajęcia miały na celu utrwalenie pisowni wyrazów z "u" i "ó" niewymiennym i przypomnienie reguł ortograficznych..

Zobacz również: Inne ćwiczenia i gry Karty pracy pdf.Pisownia u czy ó ćwiczenia online.

Nasza aplikacja dyktanda.online, która wspomaga proces nauki ortografii poprzez rozwiązywanie dyktand umożliwia wszystkim siódmoklasistom i ośmioklasistom na ocenianie wypełnionych przez nich dyktand.. Korzystaj ze wszystkich ćwiczeń i funkcji platformy.. Wyrazy z "ó" wymiennym na "o,e,a" Znajdź słowo.. kliknij w każdej linijce na powtarzający się wyraz.. Klasa IV Pisownia wyrazów z "rz" i "ż" - ćwiczenia utrwalające: Ćwiczenia ortograficzne "ó" i "u"/ 3 Klasa Brakujące słowo.. Wyszukiwanie w słowniku wyrazów związanych z określoną reguła ortograficzną, np. "h", 'rz".. Pisownia Ó i U Sortowanie według grup.Ćwiczenia mające na celu utrwalenie wiadomości o zasadach pisowni wyrazów z "u" i "ó".. D k.la gł.. Zeszyt ćwiczeń.. Zajęcia były przeprowadzone z uczniami gimnazjum szkoły specjalnej, ale z powodzeniem można je wykorzystać również w starszych klasach masowej szkoły podstawowej.. Obejmuje on całość zagadnień związanych z pisownią ó/u, rz/ż, ch/h.. Naszą platformę polecają nauczyciele i pedagodzy.. Oto niektóre z nich: 1.. Dzięki tym informacjom możemy przedstawić listę dziesięciu najlepiej ocenianych dyktand w .Powtórzenie i utrwalenie zasad pisowni wyrazów z ó i u z wykorzystaniem ćwiczenia typu prawda/fałsz: Władcy Słów, zadanie ORT 1.3.3 (Pisownia ó i u - sprawdź się!)..

Wybierz zakres ćwiczenia i przekonaj się czy uda Ci się bezbłędnie napisać dyktando.

Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando.. Zadaniem ucznia jest wybranie litery "ó" albo "u" tak, aby po wstawieniu do zaprezentowanego wyrazu (przymiotnika) uzupełniła się jego pisownia, zgodnie z regułami ortografii.. Ćwiczenia z u i ó Sortowanie według grup.. Klasa 5 Polski.. Przypomnijcie sobie zasady ortograficzne dotyczące pisowni u i ó albo poszukajcie ich w słowniku ortograficznym.. Na kartce papieru piszemy wyrazy z ,,ó'' lub ,,u'', opuszczając w nich te litery na przykład: k. ra st. ł w. z mal.je r. g kr.. Rozwiązujemy je nie na czas.Materiały do nauki zdalnej - język polski.. Program zawiera 348 ćwiczeń.. Dyktanda są dostosowane do odpowiedniego wieku dziecka - są one pogrupowane według klas.ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE PISOWNIA "Ó" Zadania przygotowane w oparciu o materiał Specjalistycznego Centrum Edukacji EDU - MACH Sp.. Zobacz wiele ćwiczeń edukacyjnych w pełnej wersji.. Zasady są bardzo proste.. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.. W naszej aplikacji dzieci mogą spotkać dyktanda z wielu reguł - rz/ż, ch/h, ó/u, nie z innymi częściami mowy, mała/wielka litera.. rz czy ż - zaznacz.Karty pracy: u-ó; Ćwiczenia i gry interaktywne; Razem czy osobno; Pisownia wyrazów z ą i ę; Pisownia wyrazów ze zmiękczeniami; Pisownia wyrazów z h i ch; Duża i mała litera; Pisownia wyrazów z ó-u; Różne trudności ortograficzne; Pisownia wyrazów z rz-żKARTA 23 Ćwiczenia utrwalaj ące pisowni ę wyrazów z "ó" niewymiennym do zapamiętania Podane wyrazy wpisz w odpowiednie miejsca tabelki..

Kilkuminutowe ćwiczenia z wyszukiwaniem podanych przez nauczyciela wyrazów związanych z tematem lekcji.

Zadanie można pominąć w klasach młodszych.. Zapamiętaj pisownię poniższych wyrazów!. Program umożliwia drukowanie ćwiczeń (tam, gdzie ma to sens).Zestaw ćwiczeń nr 11 - Pisownia wyrazów z ó i u, cz. 1; Zestaw ćwiczeń nr 12 - Pisownia wyrazów z ó i u, cz. 2; Słowa z uśmiechem.. Zakres od 1 do 6 klasy.. Podkreśl "ó".. Pisownia wyrazów z ó wymiennym na o lub e.Klasa 5 Polski.. Każda grupa wybiera jeden zestaw słów i opracowuje odnoszącą się do niego regułę, posługując się przykładami spośród wymienionych wyrazów.Pisownia u i ó. wg Magosiak37.. "ó" piszemy, gdy wymienia się na "o", "e", a"; np. stół - stoły, pióro - pierze, wrócić - wracaćDyktando online pt. Piórnik, ćwiczenie u i ó dyktanda 1-3 | dyktanda 4-6 | zasady pisowni | zgadywanka | testy ortograficzne | recenzje | pomoc WYBIERZKarty pracy: u-ó; Ćwiczenia i gry interaktywne; Razem czy osobno; Pisownia wyrazów z ą i ę; Pisownia wyrazów ze zmiękczeniami; Pisownia wyrazów z h i ch; Duża i mała litera; Pisownia wyrazów z ó-u; Różne trudności ortograficzne; Pisownia wyrazów z rz-żDarmowe zasoby do ćwiczenia ortografii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt