Napisz charakterystykę porównawczą aliny i balladyny

Pobierz

Balladyna jest fałszywą i obłudną osobą.Wygląd zewnętrzny Alina:Ma jasne włosy splecione w warkocz.. Była starszą córką biednej wdowy, siostrą Aliny.. Są jednak postaciami zupełnie odmiennymi - odróżniają się nie tylko pod względem charakteru, ale także cechami zewnętrznymi.. Napisz Wiadomości Kosz Grupy .. charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Autor: marta1405 Dodano: 11.11.2009, 17:16 Sprawdź podobne wypracowania ArtykułCo sądzicie o galeriankach?. Mieszkają z matką w biednej chatce w lesie.. Balladyna jest przeciwieństwem Aliny.Alina jest wysokiego wzrostu, jej smukłość i zgrabność są charakterystyczne, podobnie jak bardzo długie, jasne włosy, splecione w warkocz rzucony na plecy.. Nie kocha matki, a o siostrę jest zazdrosna i nienawidzi jej.. To zła, leniwa i egoistyczna dziewczyna.. Młodsza Alina, jasnowłosa, niebieskooka, zawsze pogodna, uśmiechnięta, skora do żartów, okazuje matce serce i szacunek: "Nie!. Szczerze kocha swoją matkę i siostrę.. Miała fiołkowe oczy.. Jej cera jest jasna i gładka.Balladyna i Alina są bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna".. malenka16; 14.01.2010 .. Alina: Młodsza siostra Balladyny.. Aktualna ocena: 0 / 5.. Mimo, iż były siostrami, zadziwiająco różniły się od siebie, tak samo wyglądem jak i charakterem.. Tymczasem zła, bezwzględna i egoistyczna Balladyna zabiła najbliższe osoby, by zdobyć pieniądze i sławę.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny..

Napisz charakterystykę porównawczą bohaterek utworu i prześlij na adres email.

Jej charakter jest przeciwieństwem charakteru Aliny.. Wygląda jak prawdziwy anioł.. Balladyna była bardzo przebiegła.Przydatność 70% Charakterystyka Aliny siostry Balladyny.. Pierwsza z nich jest dziewczyną o zaróżowionej skórze, jasnych włosach i fiołkowych oczach.. TEMAT 3: Oglądamy różne adaptacje teatralne "Balladyny".Balladyna miała kruczoczarne włosy.. 9 marca 2020 0 Przez admin Balladyna, tytułowa bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego, z pewnością należy do postaci negatywnych, w przeciwieństwie do jej młodszej siostry Aliny, która jest osobą nacechowaną pozytywnie.Alina była wysoką, smukłą, zgrabną dziewczyną o blond włosach.. Alina była dziewczyną smukłą, cichą, piękną.. Balladyna, starsza siostra, jest całkowitym przeciwieństwem młodszej, Aliny.Balladyna i Alina - charakterystyka porównawcza.. Balladyna, starsza z sióstr, jest równie wysoka, ale jej włosy są bardzo ciemne, a jej cera jest wyjątkowo jasna.Alina i Balladyna były wieśniaczkami, mieszkały razem z matką w ubogiej chacie.. Jej starsza siostra - Balladyna była ładną, wysoką, zgrabną brunetką o alabastrowej cerze.. Alina i Balladyna to siostry.. Obydwie siostry były piękne, dlatego też księciu Kirkorowi tak trudno było podjąć decyzję o wyborze jednej z nich..

Od pięknego poranku wolała ciemną noc, o czym mówi zbierając z Aliną maliny.

Jej cera jest jasna i gładka.. Jej oczy mają błękitną barwę.. Kryteria do oceny koleżeńskiej lub samooceny charakterystyki porównawczej.. Kirkor zachwycał się jej urodą mówiąc, że dziewczyna była jak śnieg i miała oczy jak węgle, w przeciwieństwie do jej jasnowłosej siostry o alabastrowej skórze.. Czesała się w warkocz, który spadał jej na ramię.. Alina jest siostrą tytułowej bohaterki z utworu Juliusza Słowackiego pt:"Balladyna".. Dziewczyny są siostrami.. Balladyna to młoda i piękna dziewczyna - szczupła brunetka o czarnych oczach i wyrazistych ustach, niekiedy przypominająca posąg.Balladyna zaś nie chciała przegrać konkurencji zbierania malin, która miała zapewnić małżeństwo z Kirkorem.. Alina zawsze ufna i łatwowierna, nie myśli nawet o niebezpieczeństwie grożącym ze strony starszej siostry.. Balladyna to starsza z córek poczciwej wdowy.. Dziewczęta są bardzo kochającymi i troskliwymi siostrami, mają wielki szacunek do matki.. Cechują ją przebiegłość, żądza władzy, egoizm.. Miała długie włosy splecione w warkocz.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Balladyna i Alina są bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego.. Niestety, jest zbyt łatwowierna, co doprowadziło ją do zguby z ręki własnej siostry.. Pewnego dnia w ich skromne progi trafia szlachetny rycerz -.charakterystyka-porównawcza; balladyna; alina; słowacki; zadanie dodane 20 października 2010 w Język polski przez użytkownika Łuki ..

Moment śmierci nie oznaczał wcale końca roli Aliny.Jak napisać krok po kroku charakterystykę porównawczą Balladyny i Aliny?

Aby umieścić tę prezentację na Twojej stronie internetowej, wystarczy skopiować ten kod HTML i wkleić go na stronie.Alina jest prawdomówna i dobroduszna.. Oczy miała jak "fijołki", piękne, długie włosy spiete w warkocz , oraz posiadała lekko zaróżowione policzki.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Balladyna i Alina to bohaterki występujące w tragedii Juliusza Słowackiego pt. " Balladyna ''.. przeraża postawa Balladyny.Leniwa,zazdrosna,wyrachowana Balladyna traktuje siostrę jak rywalkę.Młodsza pragnie wyjść za mąż z potrzeby serca, starszą zaś kieruje żądza władzy.W drodze po władzę nie cofa się przed najgorszym-zabójstwem swojej siostry.Balladyna to główna bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego Balladyna, egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. Bladą twarz Balladyny zdobią ciemne oczy, Alina zaś ma oczy jak fiołki zawsze wesołe.. Jest przy tym doskonałą gospodynią, umie zadbać o dom, nie wymiguje się od obowiązków, co często zdarzało się Balladynie.. Gdy stawką był Kirkor, była w stanie poświęcić wszystko, aby osiągnąć swój cel i zostać jego żoną.Balladyna jest zgrabną brunetką o jasnej gładkiej cerze, Alina zaś ma jasne włosy splecione w długi warkocz, i różaną cerę.. Dziewczyny były wieśniaczkami, mieszkały razem z matką w ubogiej chacie..

Zupełnie inaczej było z charakterystyką porównawczą ...Mówiła Kirkorowi, że jeśli tylko on jej rozkaże, wskoczy w czeluście, w których bucha ogień.

Przechodząc do charakteru dziewczyn, różnica jest bardzo wyraźna.. Wręcz ideałem urodziwej, wywodzącej się z ludu polskiej dziewczyny o jasnych włosach, fiołkowych oczach.. alladyna miała bardzo dużo negatywnych cech.Zadanie: napisz charakterystykę porównawczą aliny i balladyny Rozwiązanie:balladyna i alina to siostry wychowuje ich biedna wdowa w chatce w lesie starsza siostra balladyna miala ciemne wlosy, ciemne oczy i jasna cere mlodsza siostra alina byla rumiana miala niebieskie oczy jej wlosy sa koloru blond, zaplecione w warkocz baladyna leniwa, kłamczucha, nie liczy sie ze zdaniem innych, chciwa .Napisz charakterystykę porównawczą Aliny i Balladyny.. Alina personifikowała niewinność, wszystko, co dobre, była .. Balladyna jest bardzo chłodna.. Oceń ten zasób: Tweet.. Przeczytaj wszystko uważnie.. Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. Nie kocha matki, nie szanuje jej.Według opisu Słowackiego, Balladyna była brunetką o bladej twarzy i pięknych, czarnych oczach.. Mieszkały razem w ubogiej chatce przy lesie.. Sporządź plan charakterystyki.. To świadczyło o jej mrocznej duszy.. Starsza z sióstr to piękna brunetka o jasnej cerze.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny Alina i Balladyna były głównymi bohaterkami dramatu J. Słowackiego pt. "Balladyna".. Kirkor porównał ją do anioła.. Była żądna bogactwa i zaszczytów, które były ważniejsze dla niej, od życia Aliny, dlatego z zimną krwią zabiła ją.. .Balladyna jest przeciwieństwem Aliny.. (Dojrzewamy.pl .TEMAT 2: Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Z kolei jej młodsza siostra - Alina, jest blondynką o pięknych, fiołkowych oczach.. nie, nie, jutro odpoczywa matka".Balladyna - charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. ZADANIA DLA UCZNIA: Zapoznaj się z materiałami źródłowymi do lekcji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt