Sprawdzian wiadomości europa

Pobierz

Wpisz we właściwych miejscach na mapie litery odpowiadające nazwom państw sąsiadujących z Polską.. d) Południowe krańce tego kontynentu porasta tundra.. Ilość pytań: 13 Rozwiązywany: 16834 razy.. Świat terminów: Wielka Czwórka, Liga Narodów, wielki kryzys gospodarczySprawdzian "Europa i świat po Wiośnie Ludów" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 3.. W kręgu islamu 2.. Podkreśl nazwy państw należących do Unii Europejskiej.. Na kontynencie europejskim znajduje się49/ 57państw.turystycznej Europy Południowej.. Wyprawy krzyżowe 2. .. Zapisz się do newslettera Otrzymuj wiadomości o najnowszych plikach zamieszczonych w serwisie przez użytkowników oraz inne cenne wskazówki.POWTÓRZENIE WIADOMOŚCI I SPRAWDZIAN Z ROZDZIAŁU V ROZDZIAŁ VI: ŚWIAT W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM ROZDZIAŁ I: EUROPA PO KONGRESIE WIEDEŃSKIM 1.. Zawarte w nich zadania mają różny stopień trudności, co pozwala uczniowi na sprawdzenie posiadanej wiedzy i .Zasada przyjęta na kongresie wiedeńskim, zgodnie z którą Europa miała powrócić do stanu sprzed rewolucji francuskiej to answer choices odnowa odbudowa restauracja renowacja Question 6 30 seconds Q.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. Ile państw leży w Europie?. Przemiany polityczno-społeczne w Europie.. objawy dżumy to ciemne plamy na skórze i powiększenie węzłów chłonnychogniskiem dżumy była Mesyna na Sycyliidżumę inaczej nazywano czarną śmierciądżuma dotarła do Europy w XIV wiekuSprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka wokół nas dla klas 6, 7..

Za tydzień sprawdzian z tego działu.

Sprawdzian geografia klasa 6 dział 2 - Ruchy Ziemi.. Który skutek kolonializmu jest poprawny?. Test Europa Środkowowschodnia w XI-XIV w.. Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.. Eurazję Euroazję Euzję Wszystkie nazwy są poprawne W którym roku założono Unię Europejską?. Sprawdzian przeznaczony jest dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej do samodzielnej pracy.. Odpowiedzi piszemy z małej litery z wyjątkiem nazw własnych, nazwisk i imion, które piszemy z dużej litery.. a) Niemal 3/4 obszaru kontynentu zajmują niziny.. c) Najdłuższą rzeką tego kontynentu jest Nil.. 2.Dotyczy on rozdziału III zatytułowanego Europa i świat po Wiośnie Ludów w podręczniku wydawnictwa Nowa Era "Wczoraj i dziś".. A. Słowacja B. Rosja E. Ukraina C. Litwa F. Czechy D. Niemcy G. Białoruś 2.. Początki świata greckiego 1.. Do podanych dat dopiszSprawdzian z lekcji historii dla klasy 7 szkoły podstawowej.. Kolonializm w XIX wieku.1.. O sprawdzianie Sprawdzian został przygotowany w dwóch wersjach, A i B. Każda z wersji zawiera po 9 zadań do rozwiązania, a łącznie do zdobycia jest 44 punkty.Sprawdzian nadaje się do samodzielnej pracy ucznia.. Na temat podręcznika znajdziesz informacje tutaj.. Sprawdzian z lekcji historii dla klasy 7 szkoły podstawowej..

)Powtórzenie wiadomości- Europa i nowy świat.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.8 Super!. Klasa 7, dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim .. Podkreśl zdania dotyczące Europy.. Która z tych cywilizacji nie jest cywilizacją prekolumbijską?. Na mapie wskazuję państwa, które zjednoczyły się lub odzyskały niepodległość w 2 poł. XIX wieku.. Kongres POWTÓRZENIE WIADOMOŚCI I SPRAWDZIAN Z ROZDZIAŁU V ROZDZIAŁ VI: ŚWIAT W OKRESIE MIĘDZYWOJENNYM 1.. Zasada przyjęta na kongresie wiedeńskim, zgodnie z którą władza monarchów jest święta i nienaruszalna to answer choices legitymizm monarchizmTest Sprawdzian I - 029 Średniowieczna Europa.. Rozpocznij testSprawdzian geografia klasa 6 - test z całego podręcznika.. 1) Wzrost liczby ludności w Europie na początku XVIII wieku nazywamy: a) baby boom b) eksplozja demograficzna c) wyż demograficzny 2) Maszynę parową wynalazł: a) James Watt b) Benjamin Franklin c) John Kay 3) W okresie rewolucji przemysłowej powstała nowa elita .Lista artykułów w kategorii Europa i świat; Tytuł; 1.. 45 46 47 50 Jaki kontynent wraz z Azją tworzy Europa?. Plik test europa.doc na koncie użytkownika dondella • folder Sprawdzian Geografia dział Europa II gim • Data .Europa i świat w okresie oświecenia- podsumowanie wiadomości - Test..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.

Test z historii do klasy 7 .Test Europa po kongresie wiedeńskim, podrozdział podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa III.. b) Na kontynencie tym położone są góry Harz.. Podaj kilka atrakcji turystycznych Europy Południowej i wskaż na mapie, gdzie się znajdują.. Sprawdzian wiadomości - Europa i świat po Wiośnie Ludów.Sprawdzian klasa 7 Dział 3 "Europa i świat po wiośnie ludów" Miał ktoś juz ten sprawdzian?. Prawidłowo posługuję się poznanymi pojęciami.. Kultura grecka i jej dziedzictwo 1.. Dla tych co nie mają ćwiczeń, wysyłam załącznik (można sobie wydrukować) 6.. Jaki edykt wydał Henryk Burbon w 1598r.. Formularz startowy Uruchom test Kliknij przycisk, kiedy będziesz gotowy/-a.. Średniowieczna Hiszpania 3.. Test Sprawdzian I - 028 Średniowieczna Europa.. Obejmuje najważniejsze treści programowe z geografii.Gospodarka Europy - Test.. Wykonaj zadanie w zeszycie ćwiczeń strona 80 - 81.. Nazwisko sowieckiego komisarza spraw zagranicznych, który w 1939 r. podpisał paktEuropa - powtórka.. Test Kryzys kościoła łacińskiego w późnym średniowieczu.. ilość materiałów: 4. który gwarantował hugenotom wolność wyznania w (prawie) całej Francji?Sprawdzian wiadomości- Gospodarka Europy Sprawdzian wiadomości- Gospodarka Europy Imię i nazwisko………………………………………… Klasa VI dział 4 1. Podaj nazwę sektora gospodarki, którego dotyczy opis.0-1 p. Podkresl przyrodnicze warunki rozwoju rolnictwa 0-2 p. a)mechanizacja rolnictwa b)gleby c)klimat dwykształcenie rolników 3.Grupa A | strona 1 z 4 EUROPA I ŚWIAT PO I WOJNIE ŚWIATOWEJ - SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Wymień trzy postanowienia traktatu wersalskiego dotyczące Niemiec..

"EUROPA NAPOLEONA" sprawdzian wiadomości dla klasy drugiej gimnazjum Imię i nazwisko: .

Wskaż odpowiedź, która przekazuje NIEPRAWDZIWĄ informację na temat tej choroby lub jej epidemii.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Powtórzenie wiadomość -Europa i świat po Wiośnie Ludów 23.. Krok poza Europę 3.. Test Sprawdzian I - 030 Średniowieczna Europa.. Rozróżniam style w sztuce, znam wynalazki i podaję przykłady: a) kultury i sztuki b) nauki i technikiZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Test Europa po kongresie wiedeńskim - podręcznik Śladami przeszłości Przełomy naukowe, odkrycia naukowe i twórczość przełomu XIX i XX wieku.. Sprawdzian geografia klasa 6 dział 3 - Środowisko przyrodnicze i ludność Europy.. Szczegóły podam jutro w czasie lekcji.Wszystkie sprawdziany na naszej stronie internetowej zostały przygotowane przez doświadczonych pedagogów i metodyków, zgodnie z założeniami podstawowy programowej, wedle której powstały i nawiązują do kolejnych działów.. Rumunii Białorusi Liechtensteinu Ta flaga nie należy do żadnego państwa europejskiego Reklama Czym była "żelazna kurtyna"?View test_Europa Napoleona.doc from HIS 1234 at Liberty University.. W jakim mieście Henryk Żeglarz założył uniwersytet?. 1) Do sektorów gospodarki zaliczamy: a) przemysł, wydobycie i transport b) handel, turystykę i rolnictwo c) przemysł, usługi i rolnictwo 2) Rolnictwo dostarcza: a) mąki b) owoców i warzyw c) oleju 3) Plony wyraża się w: a) tonach b) decytonach z hektara c) kilogramach z hektara 4) Jedna tona to więcej niż .W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7.. Rzymska Europa 2.. Łączę daty, postacie i wydarzenia przyporządkowując je określonym państwom.. Sprawdzian geografia klasa 6 dział 4 - Gospodarka Europy.1 day ago1.. Nauka nigdy nie była taka łatwa!. Podboje rzymskie 1.. POWTÓRKA.. Na gruzach Imperium Rzymskiego 2.. Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Historia WSiP dla klas 5, 7, 8.Sprawdzian.net to idealne miejsce do pobierania, udostępniania i przechowywania plików w internecie.. Sprawdzian Środowisko przyrodnicze i ludność Europy został opracowany przez Grażyna Orłowska nauczyciela geografii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt