Zapisz formy liczby mnogiej w zeszycie

Pobierz

Wyrazy: krwi, kafla, wiatru, wafla, litra, wichru, metra, sopla, ucznia, widelca 1 .Dopisz formy celownika liczby mnogiej do podanych rzeczowników.. W niektórych rzeczownikach występuje e ruchome podkreśl je.. Moje książki .. redaktor - redaktorzy Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 4 Dopisujemy formy liczby mnogiej do podanych czasowników:dopłynąłeś - dopłynęliściekopnął - kopnęlis Odpowiedź na zadanie z Nowi Tropiciele 3.. Question from @Andziahalek - Szkoła podstawowa - PolskiZnajdź w podręczniku formy trybu rozkazującego liczby pojedyńczej i mnogiej podanych czasowników i zapisz je w zeszycie.. 2010-10-22 13:34:11; Podaj formy liczby mnogiej podanych rzeczowników: foot, mouse, person, sheep, tooth.. 2012-12-09 15:31:13; Odmień przez przypadki w liczbie pojedynczej i liczbie mnogiej rzeczownik kalędarz 2016-10-04 20:50:43; Odmień przez przypadki rzeczownik ""ogród"" w liczbie pojedynczej i liczbie mnogiej oddziel końcówki o tematy.. Question from @Vitakin - Szkoła podstawowa - Język niemieckiOdmień przez przypadki i liczby rzeczowniki: mur, cukier.. Oddziel w nich tematy od końcówek.. Dlaczego ciągle przewracasz .Dlatego w zdaniu występuje w różnych formach, np: Przypadek Liczba pojedyncza (l. Liczba mnoga (l. Mianownik (M.). 2009-03-21 16:20:34Dopisz formy celownika liczby mnogiej do podanych rzeczowników..

liczby mn.

Przyimek to nieodmienna część mowy.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej.. klasy, zeszytu .. walizka wędka dętka ł… kozoryswiktoria kozoryswiktoria 21.05.2020 Polski Liceum/Technikum .Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. Koń ma cztery nogi i też się potknie.Odmień przez przypadki słowo tata w liczbie pojedynczej i mnogiej?. Zapisz te zdania w zeszycie oto te wyrazy i z nimi zdania : - sławni narciarze -szybcy łyżwiarze - najlepsi saneczkarze - zdolne łyżwiarki Daje naj ale za odp , która mi sie podoba :)Prosze o odp :*.. 2012-10-30 18:48:06; Przekształć poniższe zdania tak, aby rzeczowniki miały formę liczby mnogiej 2013-01-03 19:23:42; Wpisz rzeczowniki w odpowiedniej formie l mnogiej: W tej siecie porwało się kilka (oko) _____.. 2012 .Aby utworzyć rzeczownik w liczbie mnogiej musisz zmienić rodzajnik na "die" oraz dodać do rzeczownika odpowiednią końcówkę: -n/-en, -r/-er, -e, -s, np. der Student - die Studenten, das Haus - die Häuser, der Baum - die Bäume, das Sofa - die Sofas.. Maturalne karty pracy część 1 i 2.. 2012-04-15 14:21:03; Utwórz formy miejscownika liczby pojedynczej od podanych rzeczowników.. Wypisz tematy oboczne i oboczności.. Karty ćwiczeń..

Moje książki ...Oznaczenie liczby mnogiej w słowniku.

trzeci - porządkowy Liczba Mnoga Rrzeczowników -Der Plural der Substantive Tworzenie liczby mnogiej od pojedynczej może przysporzyć uczącym się języka niemieckiego (szczególnie początkującym) nieco trudności, gdyż liczba mnoga przyjmuje wiele form.. Zastosuj następujące wyrazy w określonych formach : - kość i gość w N. liczby mnogiej,-but, przypadek, telewizor, wideo i kakao w D. liczby poj.-gwiazda, suseł, orzeł i pies w C liczby poj,-radio i studio w Msc.. cz. taraźniejszego .. Zastosowane przez autora formy liczby pojedynczej i mnogiej służą Odpowiedź na zadanie z Język polski 2.. 9.Przyporządkuj strzałkami przykłady odpowiednim rodzajom liczebników: ćwierć- ułamkowy .. klasa, zeszyt: klasy, zeszyty: Dopełniacz (D.). 2012-04-15 14:21:03; Forma dopełniacza liczby pojedyńczej do wyrazu diable to: 2011-11-14 22:36:27; Dopisz celowniki lidzby pojedyńczej do podanych rzeczowników.PEKARNIA.BANIA.BABUNIA.GłĘBIA.DYNIA.CÓRUNIA.. Jeżeli do tych rzeczowników dodamy słówko 'para', to otrzymamy liczbę pojedynczą, e.g.. miejscownik Połączony z: Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.. Wybierz książkę.. liczba pojedyncza liczba mnoga grzeczna dziewczynka ..

Napisz w zeszycie zdania z utworzonymi parami.

Nowi Tropiciele 3.. Do podanych wyrażeń w liczbie pojedynczej dopisz wyrażenia w liczbie mnogiej: tęgi mężczyzna - tędzy mężczyźni.. Od czterech lat uczę tego języka.. Wybierz książkę.. Czasami nie dodaje się końcówki w ogóle, np. der Apfel - die Äpfel.dopełniacz Połączony z: Kto bywa na koniu, ten bywa i pod koniem.. pięcioro - zbiorowy .. Cz. 4, Zeszyt ćwiczeń .. Podziękuj Napisz do mnie!. W liczbie mnogiej występują te rzeczowniki, które opisują rzecz składającą się z dwóch części, dwóch nogawek, itd.. Maturalne karty pracy część 1 i 2. .. Liczby w nawiasach napisz w poprawnej formie gramatycznej.. Wypisz oboczności i tematy oboczne.. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.. Karty ćwiczeń.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie -17.11.2015 (21:53) PomocnyKamyk 18.11.2015 (20:37) Ja już napisze ci prosze poczekać .. der Bleistift (ołówek) - die Bleistifte die Schere (nożyczki) - die Scheren Odpowiedź na zadanie z Wir smart 2Zadanie Utwórz formy trybu rozkazujacego liczby pojedynczej i liczby mnogiej i zapisz je w zeszycie.. (4) _____ dziewczynki, (8)_____ samochodów, .2.. Nowi Tropiciele 3.. Zakres rozszerzony, Zeszyt ćwiczeń .. Podziękuj Napisz do mnie!Wpisz brakujące wyrażenia w liczbie pojedynczej lub w liczbie mnogiej..

liczby pojedynczej - rozumieć i szumieć w 3.os.

siedem - główny .. Podkreśl w nich e ruchome.. celownik Połączony z: Jak spaść, to z dobrego konia.. W narzędniku liczby pojedynczej w rodzaju żeńskim zawsze piszemy -ą, a w celowniku liczby mnogiej -om.. srogi nauczyciel - srodzy nauczyciele.. Jak spaść, to z dobrego konia.. Cz. 4, Zeszyt ćwiczeń .. Podziękuj Napisz do mnie!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt