Kierowanie się sercem czy rozumem

Pobierz

2015-01-24 09:22:00; Lepiej kierować się sercem, czy rozumem?. ; > 2012-02-09 21:29:43; Łatwiej kierować się a rozum - nieeee.. jeszcze Cię wyśmieje i wgl.Mar 26, 2022W życiu można kierować się dwoma najważniejszymi rzeczami.. Niektórzy wolą działać w zgodzie ze swą intuicją.. - na to pytanie musieli odpowiedzieć w formie rozprawki ósmoklasiści, którzy o godzinie 9 rozpoczęli egzamin z języka polskiego.. Osoby, które twierdziły, że ich "ja" jest zlokalizowane w sercu (prawie połowa wszystkich uczestników eksperymentu - częściej kobiety), były bardziej skłonne kierować się emocjami przy podejmowaniu postawionych przed nimi hipotetycznych decyzji.Ta wielka miłość zrodziła się ze spontanicznego porywu serca, choć rozum podpowiadał brak realnych szans na szczęśliwe wspólne życie.. Zapewne każdy z nas choć raz zderzył się z realiami prawdziwej miłości, dlatego powinniśmy się kierować zarówno sercem jak i rozumem, tak by nie brnąć ślepo w coś bez przyszłości, ale również nie kalkulować wszystkiego na zimno, bez uczuć.Zarówno kierowanie się sercem i rozumem przynosi jakieś korzyści.. 2010-06-12 15:25:51; Wolisz kierować się sercem czy rozumem.. Przyjaźni czy miłości nie da się zaplanować.. Po czwarte, nie ma na nic gwarancji.Moim zdaniem w życiu powinniśmy się kierować głosem serca i spróbuję to udowodnić w tej rozprawce..

sercem czy rozumem?

Wnioski?. Uważam, że to, czym mamy się kierować zależy od sytuacji: w jednej trzeba posłużyć się rozumem, a w innej słuchać tego, co nam mówi serce.. Czym się dzisiaj kierować?. ludzie od wiekow zastanawiają się nad tym czy w życiu należy kierowac się sercem czy rozumem w .Mar 4, 2021Kierować się sercem, czy rozumem?. Szczególnie, jeśli głowa mówi jedno, a serce drugie.. Gdyby kierował się nie tylko rozumem, ale również sercem, nie straciłby swojej rodziny.May 30, 2022Dramat ten jest potwierdzeniem prawdziwej miłości, gdyż oboje odebrali sobie życie, jakby Romeo i Julia nie kierowali się samym sercem, a chociaż trochę rozumem, nie zginęliby wtedy.. A zatem kierowanie się sercem pozwala na zbudowanie pięknych, prawdziwych relacji międzyludzkich.. Więc, jest taki chłopak, w którym się na maksa bujam.. Moim zdaniem jest to kwestia indywidualna, wszystko zależy od nas samych, naszych potrzeb, słabości, a zwłaszcza psychiki.. Po drugie, balans.. Tylko kierowanie się sercem może dać szczęście nam i ludziom z naszego otoczenia.Apr 28, 2021Mar 26, 2022Apr 26, 2021Ta wielka miłość zrodziła się ze spontanicznego porywu serca, choć rozum podpowiadał brak realnych szans na szczęśliwe wspólne życie.. Przyjaźni czy miłości nie da się zaplanować.W dzisiejszych czasach większość ludzi,szczególnie młodych na pytanie,czy należy kierować się w życiu sercem,czy rozumem zapewne wybrałoby serce.Wpływ na takową decyzję mają chwilowe zauroczenia i pierwsze miłości,które z czasem okazują się porażką.Młodzi ludzie tak uważają,ponieważ tak naprawdę o życiu jeszcze nic nie wiedzą.Gdyby zadać takie samo pytanie osobom starszym,na pewno bez wahania odpowiedzieliby ,że rozumem.Osoby te wybrałyby rozum,ponieważ .Wystarczy przeczytać "Wichrowe Wzgórza" Emily Brant, by zrozumieć piękno tego uczucia i dlaczego warto za nim podążać..

To normalne.Kierować się sercem czy rozumem ?

A im bardziej skrajna postać wychylenia w jedną, bądź druga stronę, tym koszty większe.. 2013-10-30 20:07:42; W Życiu należy kierować się sercem czy Rozumem?. Załóżmy, że jednak to rozum powinien nami kierować.. Jednak w moim odczuciu dla ludzi "serce" jest po prostu duszą, czyli czymś niewidzialnym i trudnym do zrozumienia.. Trudno wyrokować co jest bardziej skuteczne.. 2010-06-12 15:25:51Czym się kierować: Sercem vs.. Każdy z nas choć raz w życiu miał taką sytuację, kiedy przed podjęciem ważnej decyzji rozum podpowiadał jedno, a serce drugie, a na domiar złego każde rozwiązanie wydawało się niesatysfakcjonujące.. W życiu ludzie często stoją przed wyborem - jeden z nich kierowany jest zazwyczaj emocjami, drugi - przesłankami racjonalnymi.. Rozum ma szerokie pole działania w innych sytuacjach życiowych.. 2012-03-14 17:56:18; Sądzisz że lepiej kierować się sercem czy rozumem?. Alternatywą dla rozprawki było opowiadanie.Czym powinniśmy się kierować, rozumem czy sercem?. sercem czy rozumem?. Pierwszą jest serce, albo jak mówią niektórzy intuicja lub emocje.. Kreon nie przewidział skutków swoich decyzji.. Jako pierwszy argument chciałbym przytoczyć historię Antygony oraz Kreona.. Przez wieki ludzie zastanawiali się nad tym, czym powinniśmy się w życiu kierować: czy tymże "głosem serca", czy rozumem, myśląc trzeźwo i racjonalnie.Jan 25, 2021Czym sie kierowac?.

Sercem czy rozumem?

I serce mówi - powiedz mu to będzie dobrze.. Według mnie treść zdecydowanej większości książek, w tym lektur, udowadnia, że w życiu lepiej kierować się sercem niż rozumem.. Według mnie ludzie bardzo często kierują się emocjami.Serce czy rozum, czyli jak podejmować dobre decyzje.. Ale i jakieś koszty.. Po pierwsze, integracja.. Musieli odwołać się do jednej z lektur obowiązkowych oraz innego utworu literackiego.. 2013-10-30 20:07:42; W Życiu należy kierować się sercem czy Rozumem ?. Kierowanie się rozumem ma wiele pozytywnych aspektów, jednak nie wyobrażam sobie świata bez miłości .Mar 26, 2022Kiedy podejmujemy jakąś decyzję, to musimy nad nią racjonalnie pomyśleć, ale również nasza dusza zawsze coś nam podpowiada.. Inni wolą raczej kierować rozumem.Czym należy kierować się w życiu: sercem czy rozumem?. Po trzecie, elastyczność.. Rozum ma szerokie pole działania w innych sytuacjach życiowych.. 2011-02-12 19:32:44; Czym się kierować: Sercem vs.. Drugą jest zdrowy rozsądek i kalkulacja.. A zatem kierowanie się sercem pozwala na zbudowanie pięknych, prawdziwych relacji międzyludzkich.. Rozprawka ma nawiązywać do utworu literackiego Aleksandra Kamińskiego " Kamienie na Szaniec" i filmu.W domyśle: z sercem czy umysłem (lokowanym w mózgu)?. 2013-08-24 19:21:06myślę, ze człowiek powinien kierować się sercem ze względu na to, że rozum i różnego rodzaju nauki zawodzą, a serce nigdy, nawet jeśli jakaś decyzja podjęta pod wpływem emocji okaże się niesłuszna to w pewnym stopniu i tak jest dobra, ponieważ człowiek uczy się na błędach może czasem i bolesnychWiadomo też, że odczucia mają wpływ na nasze serce..

czym należy kierować sie w życiu sercem czy rozumem.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt