Pomysły na zajęcia w świetlicy

Pobierz

Składamy kartkę A4 na pół (nie rozrywamy), z jednej połówki (A5) wycinamy ramkę o grubości ok. 2 cm.. Przewidywane efekty szkolenia Uczestnicy: nabędą wiedzę z zakresu projektowania aktywnych i kreatywnych zajęć w świetlicy szkolnej poznają wachlarz propozycji metod i zabaw do wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela wychowawcy w świetlicy szkolnej.. "1 Działalność uspołeczniająca dzieci dotyczy głównie tego, co się dzieje w świetlicy.. Kotylion z papieru.. Zajęcia relaksacyjne.. Flaga z wacików kosmetycznych pomalowanych farbą.. Hasło .Świetlica szkolna czynna w godzinach od 7:15 do 15:45.. Temat zajęć: Zabawy z gazetami.. Wisielec.Wystarczy pomysł i odpowiednie materiały, aby zamienić każdą świetlicę w miejsce, które rozwija pasje, uczy kreatywności i współpracy oraz pomaga radzić sobie nie tylko z problemami w nauce, ale także konfliktami, niskim poczuciem własnej wartości czy nieśmiałością.. Zachęć malca do skakania po kratkach, aż znajdzie się na numerze, na który upadł rzucony przedmiot.. Pomoc w nauce i zadaniach domowych w świetlicy - jak powinna wyglądać?Aktywna świetlica w szkole - kreatywne pomysły na zabawy i działania świetlicowe.. Cele wychowawcze 1.. Program zajęć:Kreatywne zabawy dla dzieci obejmują także takie pomysły.. "Kra"- puzzle - rozsypanka wyrazowa.. Pałacem Kultury, Wieżą Eiffla itp., rozłożyć makaron spaghetti (surowy), pianki takie do jedzenia albo plastelinę i próbować budować te konstrukcje razem (łącząc kawałki makaronu z piankami)..

Adresaci: nauczyciele świetlicy.

Rebusomania - zagadki, rebusy, krzyżówki 4.. ZAJĘCIA STAŁE: 1.. Można w tle zawiesić np. koc lub prześcieradło i spinaczami lub szpilkami poprzyczepia do niego ozdoby ( np. papierowe kwiatki, kartoniki z napisami, balony, kolorowe wstążki itp.).Zajęcia świetlicowe: kreatywne pomysły na spędzanie czasu wolnego.. Najpierw rysujemy lub drukujemy kontury orła.. Warsztaty.. Oferta specjalna.. Odrabianie lekcji 5.. Zabawy konstrukcyjne materiałem przyrodniczym - naklejanie kulek jarzębinowych, tworzenie jarzębinowych korali.. Odreagowanie napięć.. Dzieci podzielone na grupy szukają po śladach (swoich śnieżynkach) kopert z puzzlami- tematem zajęć.. Dzieci w grupach układają puzzle- krę i odczytują ukryte w nich hasło zimowe zabawy.. Sklejamy dwie krawędzie (długa i krótka) połówek.. Poniżej gry i zabawy do których potrzebne będą jedynie kartki, długopisy, no i towarzystwo.. Gdy rozpoczną się zajęcia w szkole - prosimy przynieść je do świetlicy. ". Sesja zdjęciowa na oryginalnym tle" Dziecko z ewentualną pomocą rodzica przygotowuje tło do sesji zdjęciowej wg.. Głupi Jaśgodz.. Gra w klasy Narysuj na chodniku kratki do gry w klasy i ponumeruj je do pięciu.. Zajęcia ART. 3.. Są to zabawy ruchowe, prace ręczne i kreatywne ćwiczenia.. lubTo świetne ćwiczenie wpierające małą motorykę, podobnie jak zgniatanie kulek z bibuły..

Wychowawcy świetlicy dla 3a,3b, 2a .

Opowieści ruchowe wg Gimnastyki Labana: "zrywamy jabłko", "chowamy się przed deszczem", "zbieramy liście", "szukamy grzybów".. 22.09.2020. godz. od 15.00 do 19.00 Miejsce realizacji: MCDN Ośrodek w Oświęcimiu, ul. Bema 4.. Małe dziewczynki ale i chłopcy za tym przepadają.. "Wyspa skarbów" - gra polegająca na realizacji poszczególnych poleceń podsumowujących tematykę września - zachowuję się bezpiecznie.. Wiem, że obecnie istnieje silna tendencja do używania .Propozycje ciekawych zajęć: dobrze jest mieć zawsze przygotowane różne kolorowanki do malowania.. warto gromadzić na świetlicy ciekawe filmy dydaktyczne i bajki dla dzieci.13.. Pozdrawiamy i życzymy dobrej zabawy.. Zielone listki możemy narysować pisakiem, kredką lub wykleić z bibuły, czy plasteliny.. 22.11.2021. godz. od 15.00 do 18.00 Miejsce realizacji: MCDN Ośrodek w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 61.. Zawsze jednak 1 Tamże .-Powitanie nowych członków świetlicy, -Zabawy integracyjne w grupie (poznawanie swoich imion) - zabawy słowno-językowe, -Regulamin świetlicy, dyżury i obowiązki uczniów - .. -Pomysł na najciekawszy strój karnawałowy i jego wykonanie - wycinanki z gazet i kolorowego papieru, -Zabawy klockami konstrukcyjnymi, układanie puzzli, .zabawy kreatywne.. "Podchody"- szukanie kopert z puzzlami.. Kształtowanie ekspresji twórczej..

W świetlicy przybierają one rozmaitą postać.

Scenariusz nr 1.. Mogą to być gotowe książeczki lub też wydrukowane z internetu obrazki do pokolorowania.. została wyłączonaDodatnią cechą osobowości, ukształtowaną w procesie wychowania jest uspołecznienie.. Wydrukować kilka obrazków wspólnie z komputera z np. Warsztaty.. Liczba godzin 6 Odpłatność 100,00 Liczba uczestników w grupie 15-25Prosimy żeby na odwrocie kartki z zadaniem - był podany nr zadania.. Bugi, bugi ahoj - marsz do środka koła, a na słowa ahoj podskok z uniesionymi rękami.. 11.Czasem nie wiadomo, co ze sobą zrobić w świetlicy, czy w czasie przerwy.. W ramach zajęć świetlicowych chciałybyśmy wszystkim zarówno dzieciom jak ich opiekunom podrzucić kilka pomysłów na spędzenie czasu wolnego.. MATERIAŁY DO ZABAW W DOMU: KAŻDA NAZWA W KATEGORII JEST LINKIEM DO PLIKU AKCJA ZOSTAŃ W DOMU I.. Zostań w domu i pochwal się swoim zwierzątkiem3.. Szczególnie, jeśli świetlica jest przepełniona… Dlatego przypomniałam sobie swoje własne przerwy, kiedy z koleżankami siedziałyśmy pod ścianą z kartkami na kolanach.. Raz, dwa, trzy- trzy klaśni ęcia.. Zapoznanie z tematem zajęć.. Następnie z różowej bibuły robimy malutkie kulki, które przyklejamy do korony drzewa.Koronę drzewa mocujemy na pniu z rolki, nacinając ją po bokach.. Zaloguj się .. Zadanie nr 1 dla dzieci ze świetlicy w budynku A:To świetna zabawa, uwielbiana przez maluchy..

Aktywna świetlica w szkole - pomysły na zabawy i działania świetlicowe.

Są to wychowankowie stali, przebywający w świetlicy co najmniej trzy dni w tygodniu, pozostałe osoby przebywające w świetlicy to uczniowie oczekujące na autobus szkolny, zajęcia po.Aktywna świetlica w szkole - pomysły na zabawy i działania świetlicowe.. Rozcieranie pasteli palcem.. Naklejamy w różnej konfiguracji puzzle (niespasowane) dwie warstwy.. Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, integracja grupy.. Następnie rozcieramy delikatnie plasteline w dół.. Zajęcia ruchowe na boisku szkolnymPracownicy świetlicy SP 363 przygotowują, wybierają i proponują różne zabawy i zajęcia, które dzieci mogą robić w domu.. Zajęcia masowe polegają na organizowaniu pracy wychowawczej z dużą liczbą dzieci.. Kotyliony : Jak zrobić prosty kotylion z papieru?. Chciałbym Cię zachęcić właśnie do tak .. Chciałbym zaproponować Ci właśnie taki, minimalistyczny pomysł na ten cykl zajęć.. Dla tych, którzy wykonają nasze zadania przewidujemy nagrody.. Co najmniej raz w tygodniu będziemy wrzucać nowe propozycje.Przykłady prac jakie możecie sami wykonać w domu.. Pokaż dziecku, jak rzucić kamyk, patyk na jedną z kratek.. "Zimowe zabawy .Kategoria Świetlica 21 września 2019, Komentarze Możliwość komentowania Nasze pomysły na zajęcia świetlicowe opublikowane w dwumiesięczniku pt. "Świetlica w szkole"!. Metody i formy pracy z grupąPoniżej znajduje się lista różnych scenariuszy, które proponujemy do wykorzystania w swoich zajęciach: Wielkanocne zwyczaje Symbole Świąt Wielkanocnych Ozdoby choinkowe Zawody naszych rodziców Gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym Poznajmy się - gry i zabawy integracyjne Grzeczność na każdy dzień Czym podróżujemy Moje największe marzeniePodczas lekcji wychowawczych, zajęć świetlicowych, czy zastępstw masz możliwość, by porozmawiać w mniej sformalizowany sposób z uczniami.. Zabaw ę mo Ŝna powtórzy ć kilkakrotnie ze zmian ą cz ęści ciała np.lewa r ęka, prawa noga, lewa noga itp.sygnalizacja świetlna - próby wycinania, naklejanie.. Wychowawca świetlicy na obowiązek niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły o problemach zaistniałych podczas zajęć w świetlicy lub o powtarzających się nieobecnościach uczniów.. od 15.00 do 18.00 Miejsce realizacji: MCDN Ośrodek w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 61.. Flaga z pasków papieru.. Powstaje nam ramka Puzzlowa do zdjęć, pocztówek itd.w prawo kr ęci ć si ę - obrót w prawo, no i klaska ć trzeba te Ŝ- marsz w miejscu, kolana wysoko.. Gry i zabawy integracyjne 7.. RODZINNE ZABAWY KREATYWNE:Przykładowe scenariusze zajęć w świetlicy szkolnej.. Aktywna świetlica w szkole - pomysły na zabawy i działania świetlicowe.. Aktywna świetlica w szkole - kreatywne pomysły na zabawy i działania świetlicowe.. Zachęcamy do skorzystania!. własnego pomysłu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt