Recenzja filmu jesteś bogiem

Pobierz

To naprawdę przyzwoity film, nie wybitny, ale dobry.. Płyta dla osób, które wychowały się na Paktofonice, choć na chwilę można powrócić do czasów, kiedy hip-hop i rap nie był dla mas.. Duża w tym zasługa debiutującego na ekranie Marcina Kowalczyka.. Oni chcieli coś robić i uwierzyli, że są w stanie zrobić to dobrze.Krytycy mieli ogromne pole do popisu - niektórzy skrytykowali "Jesteś Bogiem", jednak w większości przypadków zbiera on dobre recenzje.. Gdzie ja jestem ?". Świetnie opowiedziana historia ukazuje po prostu zwykłe życie chłopaków z Katowic i Mikołowa - życie, które jest nam bliskie nie tylko z powodu sąsiedztwa naszych miast.. Zastanawiające wydawało mi się to, że owe cechy miały być atutem filmu, bo w końcu, cholera, który polskiW filmowym portrecie Magika jest coś naprawdę intrygującego.. Zapraszam do kin.. "Jesteś Bogiem" zaskoczył mnie pozytywnie.. Odpowiedź była bardzo szybka, czułem,że wiedział, że o to zapytam.Jesteś Bogiem - polski film fabularny z 2012 roku w reżyserii Leszka Dawida, według scenariusza Macieja Pisuka.. 6,7 21. ocen krytyków.. 6,7 196 860. ocen.. Trzej przyjaciele, Magik, Rahim i Fokus, zakładają grupę Paktofonika.. "Oglądasz to i z jednej strony, to jest obrazek zewnętrzny, a z drugiej podświadomość pracuje i mówi, że to twoje życie" - tak Fokus, założyciel Paktofoniki skomentował film o zespole "Jesteś Bogiem"..

jesteś ?

Dotyka samej istoty.Autorem recenzji jest Jan Steifer.. Film choć nie wyjaśnia dokładnych przyczyn samobójstwa głównego artysty, to spełnia oczekiwania fanów muzyki hip-hop`owej.. Reżyser Leszek Dawid omija pokusę zawartą w scenariuszu: pokazać śląskich "oburzonych" lat 90.. Film "Jesteś Bogiem" został mocno osadzony w realiach szarego Śląska okresu przemian końca lat 90.Mi się film podobał, jakimś psychofanem PFK nigdy nie byłem, ale film warty zobaczenia - dla ludzi którzy lubią tą kulturę (13 złoty za studencki to naprawdę nie wydatek).. Mamy niezłą intrygę, tempo narracji cały czas jest równe, nie za szybkie, nie za wolne, a aktorzy zagrali na przyzwoitym poziomie.Jestem bogiem Uświadom to sobie, sobie Ty też jesteś bogiem Tylko wyobraź to sobie, sobie W pełni poczytalny, za czyny swe odpowiedzialny Jak dym nieprzemakalny, pędzi tu jak halny Wyprzedza świat realny, nawiedza wirtualny System binarny, materiał łatwopalny Da przepływ momentalny energii, cios werbalny Kandydat potencjalny, na występ teatralnyLeszek Dawid, biorąc się za realizację filmu "Jesteś Bogiem", nam o tym przypomniał.. Polecam wszystkim, bo wcale nie trzeba być fanem Paktofoniki, ani nawet hip-hopu, żeby znaleźć w nim coś interesującego..

Przeczytaj recenzję Jesteś Bogiem muzyka z filmu.

Mimo swojej prostej formy i mało udanego zakończenia, nadal mówi o ludzkiej naturze, uzależnieniach, głodzie władzy i doskonałości.. Zauważać niedostrzegalne.. Film został luźno oparty na historii działalności polskiej grupy hip-hopowej - Paktofonika, a skoncentrowany wokół osoby zmarłego w 2000 roku rapera Piotra "Magika" Łuszcza.. zdjęcia: Radosław ŁadczukTo duży błąd, bo przecież większość wybierających się na film zna smutną kulminację, oczekiwanie na nią powinno być przyjemniejsze, a katharsis mocniejsze.. Choć autorytet to dla mnie żaden, Kuba Wojewódzki zaciekawił mnie swego czasu swoją opinią na temat "Jesteś bogiem" pisząc, że jest to film szary i - przede wszystkim - do bólu gorzki.. Z kolei Tomasz Schuchardt, odgrywający tę postać w filmie Leszka Dawida, dodał, że "samobójcza śmierć Magika wstrząsnęła nim wewnętrznie".Film JESTEŚ BOGIEM wciąż bije rekordy popularności.. Rekompensatą są młodzi, zdolni aktorzy oraz wisienka na torcie - Arkadiusz Jakubik grający menedżera, kapitalistyczną świnię żrącą banknoty w świecie, w którym kapitalizm działa dla wybranych.. Paktofonika została założona w 1998 roku.. 2 godz. 4 min.. "Jesteś Bogiem" to film, który powinien zobaczyć każdy młody człowiek bez względu na rodzaj zainteresowań muzycznych i pasje..

... Na temat samego filmu będzie inna recenzja.

W filmie Dawida ich biografia została zwizualizowana w bardzo umiarkowany i oszczędny sposób. ". Ostatnio obejrzała go nawet Natalia Lesz i napisała recenzje na swoim blogu.. Kiedy artyści tego gatunku .Opis.. Raper najpierw przez pięć lat współtworzył słynne rapowe trio z Katowic, Kaliber 44.. "Jesteś Bogiem" o Paktofonice jest czymś więcej niż socjologiczną diagnozą.. scenariusz: Maciej Pisuk.. Dla młodzieży jest to doskonała lekcja życia oddająca jego realia.. Dać się porwać reżyserowi do subtelnej gry detalami.. Zmagają się z problemami, które znajome są niejednemu z nas, mają marzenia, pragną lepszego życia.Jesteś Bogiem muzyka z filmu - Paktofonika, tylko w empik.com: 41,99 zł.. W młodzieżowy i nowatorski sposób.. poleca 85 % Język polski Polak wygnaniec.. W innym razie, wychodząc z kina ma się wrażenie, że był to co.To mogła być katastrofa.. Rzeczywiście film, co podkreślają twórcy, jest fabularyzowany, a nie dokumentalny, ale w pierwszym kadrze pojawia się informacja, że historia jest oparta na faktach.Jesteś Bogiem.. To jest bardzo modne.Komentarze.. Jedna z najważniejszych premier dekady, "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to porywająca historia o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiej sceny muzycznej.. reżyseria: Leszek Dawid ..

Naprawde warto!Dla każdego, kto zna historię i dokonania chłopaków z Paktofoniki, z pewnością przeszkodą w odbiorze filmu są nieścisłości biograficzne.

"Jesteś Bogiem" pokazuje ostatnie lata życia Piotra Łuszcza, który znany był pod pseudonimem Magik.. Dzięki zdjęciom Radosława Ładczuka śląskie krajobrazy Bogucic i Mikołowa nie wyglądają jak standardowe pocztówki z blokowisk, które w Polsce początku XXI wieku kojarzyły się jedynie z biedą i młodocianą przestępczością.. Film o legendarnym hip-hopowym składzie i jego genialnym poecie, wyczekiwany od dekady, obciążony nadziejami i obawami.. Jesteś Bogiem " to obraz, który nie rości sobie prawa do bycia arcydziełem.. Nie podejrzewają, że ich utwory zmienią oblicze polskiego hip-hopu, stając się głosem młodego pokolenia.. "Jestem Bogiem" przeznaczone jest dla widza, który z jednej strony nie chce specjalnie męczyć się myśleniem na filmie, ale z drugiej strony nie ma też ochoty oglądać typowego "odmóżdżacza".. I nie jest to nic nowego… W gimnazjach i szkołach średnich co drugi młody osobnik słucha hip-hopu.. Wojtek, Sebastian i Piotrek, czyli Fokus, Rahim i Magik, mieli coś czego większości młodych raperów (ale także i młodym ludziom) dzisiaj brakuje - zajawka.. "Jesteś Bogiem" jest mocno osadzone w tych realiach i nie pieści się z widzem.. A jak widzę że jakieś dzieciaczki co ledwo z p*zdy wyszły lecą na ten film i za uchem słyszę ich rozprawki w połowie filmu, który to jest Magik to mnie trafia.Recenzja filmu pt."Jesteś Bogiem" "Narodziny Legendy w odsłonie hip-hop`owej" Film Jestem Bogiem to dramat społeczny produkcji polskiej, którego rezyserem jest Leszek Dawid.. Film wzbudził wiele kontrowersji .. "Jesteś Bogiem" trzeba oglądać między wierszami.. Co sądzi gwiazda o filmie JESTE.. "Jesteś Bogiem" to znakomity film nie tylko dla miłośników muzyki hip-hop.. Film zobaczyło w kinach blisko 1 500 000 widzów.. Miłośnicy hip-hopu już teraz traktują ten film jak swego rodzaju pamiątkę po zmarłym Magiku, jako wyraz szacunku dla niego.. Nawet jeżeli jesteś gwiazdą i władasz wyobraźnią tłumu spijającego słowa z twoich ust, to przecież borykasz się z takimi samymi problemami, co twoi fani - z brakiem funduszy, wyrolowaniem przez menedżera, konfliktem z dziewczyną, koniecznością utrzymania spodziewanego dziecka, utratą najbliższych, marną sytuacją.A szkoda.. Magik, Fokus i Rahim to członkowie legendarnej Paktofoniki, która była i jest traktowana, jako jedna z najlepszych grup hip-hopowych w Polsce.. To mimo wszystko godny polecenia obraz, do którego bez skrępowania warto wrócić po latach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt